Kolor ścian w sypialni

Szukając inspiracji na kolory ścian w sypialni i aranżację całego wnętrza, natkniemy się na ogromną ilość propozycji, od jaskrawych, pełnych energii pomieszczeń, po jasnoszare lub też kremowe, niezwykle stonowane i wyciszające.

Jaki kolor ścian do sypialni wybrać, by z jednej strony nie znudził się zbyt szybko, ale też – z drugiej – by nie drażnił nas po pewnym czasie krzykliwymi odcieniami? Jak dobrać dodatkowe akcenty kolorystyczne i jak zaaranżować całe wnętrze? Na jaki kolor pomalować ściany w sypialni w stylu skandynawskim, glamour, nowoczesnym, prowansalskim, romantycznym? O tym właśnie będzie dzisiaj mowa.

Szary kolor ścian w sypialni

Szary kolor jest neutralny i uniwersalny. Pasują do niego niemal wszystkie inne kolory, a dobrać możemy je w zależności od tego, w jakim stylu chcemy urządzić swoją sypialnię. To numer jeden w stylizacjach wnętrz od wielu lat. I trudno się dziwić temu trendowi, gdyż w palecie szarości znajdziemy zarówno odcienie chłodne, jak i ciepłe. Te pierwsze mają dodatek błękitu i ściany w takim właśnie kolorze będą wyciszać, uspokajać i koić nerwy, dając odpocząć naszym przebodźcowanym w ciągu dnia zmysłom.

Jak urządzić szarą sypialnię?

Do szarych ścian doskonale będą pasowały nieco ciemniejsze, ale także szare meble i białe i czarne dodatki. Z kolei szary kolor z dodatkiem żółci lub brązu da nam ciepły odcień, który stworzy przytulne pomieszczenie, dające wrażenie bezpieczeństwa. Ciepłe szarości pięknie komponują się (podobnie jak chłodne) z bielą i czernią, ale także pudrowym różem, rozmytym fioletem i jasnym kremem. Taki zestaw kolorów będzie idealny zwłaszcza wtedy, gdy chcemy urządzić wnętrze w stylu rustykalnym lub romantycznym.

Koralowy kolor ścian w sypialni

Koralowy kolor często kojarzy się nam z pokojem dziecięcym. Może on mieć jednak wiele odcieni, wśród których z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie. Koralowy to z jednej strony kolor energetyczny, żywy, ale z drugiej, jeśli połączymy go na przykład ze wspomnianą szarością, może stać się fantastycznym akcentem w sypialni. Na przykład wszystkie ściany w sypialni malujemy na kolor szary i tylko ściana za łóżkiem niech będzie koralowa. Na niej – biała półeczka i czarno-białe obrazki w czarnych ramkach. Na łóżku pościel łącząca wszystkie wspomniane tu kolory: koralowy, czarny i biały. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także tapety z motywami dużych kwiatów, z koralowymi (choć nieco „przybrudzonymi”) akcentami.

Biały kolor ścian w sypialni

Jeszcze do niedawna w sklepach dostępne były farby w jednym odcieniu bieli (przy czym była to czysta biel, „szpitalna”, która niezbyt sprzyjała miłym dla oka aranżacjom). Dzisiaj jednak mamy do wyboru zarówno ciepłe, jak i chłodne jej odcienie, dzięki czemu łatwo znaleźć kolor, który będzie pasował do sypialni na ściany. Dodajmy tu, że biel doskonale powiększa optycznie przestrzeń i daje wrażenie czystości i lekkości. Co więcej, pasują do niej wszelkie inne kolory. Białe ściany w sypialni będą tworzyły dobre tło do aranżacji w stylu romantycznym, skandynawskim, prowansalskim, a także glamour czy nowoczesnym. Wystarczy tylko dobrać odpowiednio wyposażenie, dodatki i dekoracje.

Jak urządzić białą sypialnię?

W sypialni w stylu romantycznym ściany mogą przybrać odcień czystej bieli, ale także kremu czy też delikatnego różu. Styl skandynawski polubi ściany w kolorze kremowym, waniliowym, ale także białym. Biały kolor ścian w sypialni w stylu prowansalskim ma najczęściej odcień waniliowy, kremowy, lekko różowy czy też liliowy. Urządzając sypialnię w stylu glamour (porównaj tutaj), możemy pomalować ściany na czystą biel. Na jej tle doskonale będą się prezentować elementy wyposażenia w kolorze czarnym i malinowym, a także złote lub srebrne detale. Nowoczesna sypialnia pomalowana na biało doskonale będzie się prezentować z wyposażeniem w kolorze szarym i czarnym lub też beżowym.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *