Dostawka do łóżka dla niemowlaka

Dostawka do łóżka dla niemowlaka to mebel, który ułatwi nam początkowe fazy rozwoju dziecka, a naszego rodzicielstwa. Każdy rodzic wie, że początki z niemowlakiem nie są łatwe. Dziecko potrzebuje uwagi, bliskości, nie potrafi jeszcze mówić. To, co chce osiągnąć wyraża płaczem, także w nocy. A my chcemy się wyspać. I co w tym momencie zrobić? Nie każdy rodzic chce spać z dzieckiem z różnych przyczyn. Do czego oczywiście mamy prawo. Co zatem zrobić, aby nasz maluch dał nam w nocy spać?

Aby się wyspać najlepszym rozwiązaniem może okazać się dostawka do łóżka dla niemowlaka. Wielu rodziców zaobserwowało znaczną poprawę jakości snu, nie tylko swojego, ale też dziecka. Jest to bardzo wygodny sposób, ale też niezwykle bezpieczny. Jeśli nie wiecie, na czym to wszystko polega, koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł aby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy na ten temat. Na końcu nie zapomnijcie zostawić swojej opinii.

Czym jest dostawka do łóżka dla niemowlaka?

Wielu przyszłych rodziców nie wie, czym jest dostawka do łóżka dla niemowlaka. Początkowo mamy wyobrażenie, że jest to coś niestabilnego i mało bezpiecznego. Raczej uważamy, że nie jest to zbyt funkcjonalne. Tymczasem to genialny gadżet, bardzo uniwersalny. Możemy go używać właśnie jako łóżeczko dla malucha, aby w nocy spał obok nas i czuł naszą bliskość. W dzień może to być zwykłe łóżeczko do spania. Dodatkowo wiele modeli ma funkcję bujania czy może być używane jako łóżeczko turystyczne. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy.

Dostawka do łóżka dla niemowlaka
Dostawka do łóżka dla niemowlaka – cena, ranking, opinie

Jaka dostawka do łóżka dla niemowlaka?

Wielu przyszłych rodziców jednak decyduje się na dostawkę do łóżka dla niemowlaka, a szczególnie świeżo upieczeni rodzice, którzy przeżyli już noce z niemowlakiem w zwykłym łóżeczku. Jeśli chcecie wypróbować nowy gadżet, koniecznie przejrzyjcie co proponują niektóre modele. Weźmy pod uwagę parę najważniejszych cech:

  • wymiary,
  • materiał,
  • materacyk,
  • bezpieczeństwo.

Polecamy: Drukarka 3D dla początkujących

Wymiary dostawki do łóżka dla niemowlaka

Zanim zdecydujemy się zakupić w ciemno dostawkę do łóżka dla niemowlaka, zastanówmy się jakie wymiary pasowałyby do naszego pomieszczenia. Dokładnie zróbmy najważniejsze wymiary. Nie zapomnijmy przy tym o wysokości. Łóżka dla dorosłych mogą się od siebie różnić. Musimy więc tak dopasować oba meble, aby ich materace były na tym samym poziomie. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku łóżeczka z regulowaną wysokością. W końcu nie wiemy czy nasze łóżko się nie zepsuje i nie będzie czasem do wymiany. A wtedy przy wyborze nowego, nie będziemy ograniczeni dopasowaniem do łóżeczka dziecięcego.

Niektóre pokoje nie są zbyt duże więc i długość oraz szerokość dostawki do łóżka dla niemowlaka są ważne. Dokładnie sprawdźmy też parametry naszej sypialni. Na tej podstawie szukajmy dopasowanego łóżeczka dziecięcego.

Materiał dostawki do łóżka dla niemowlaka

Z czego powinno być zrobiona dobra dostawka do łóżka dla niemowlaka? Przede wszystkim z solidnych materiałów. Najpopularniejsze są modele drewniane, które pasują praktycznie do każdego wnętrza, do każdego stylu. Są przy tym eleganckie i bardzo solidne. Choć wielu rodziców decyduje się też na niezwykle lekką i przewiewną siateczkę. Dzięki temu łóżeczko może być wynoszone na dwór, ale też zabierane w podróż. Idealne latem, podczas upałów, potrafi zachować odpowiednią cyrkulację powietrza.

Materacyk w dostawce do łóżka dla niemowlaka

Materacyk w dostawce do łóżka dla niemowlaka powinien być przede wszystkim hipoalergiczny. W końcu ma w nim spać tyle co urodzone dziecko. Nie powinien odkształcać, ani być zbyt cienki. Maluch musi czuć się komfortowo. Twarde elementy łóżeczka nie powinny się wbijać w delikatne ciałko dziecka. Wtedy będzie czuł dyskomfort i będzie jeszcze bardziej płakać.

Jaka dostawka do łóżka dla niemowlaka
Jaka dostawka do łóżka dla niemowlaka – ranking, cena, opinie

Bezpieczeństwo dostawki do łóżka dla niemowlaka

Z pewnością każdy rodzic chce, aby wybrana przez niego dostawka do łóżka dla niemowlaka była jak najbardziej bezpieczna. Jeśli wybierzemy takie łóżeczko, które jest wyposażone w kółka, powinna być zamontowana blokada kół, aby mebel samoistnie się nie przemieszczał po domu. To mogłoby być bardzo niebezpieczne, szczególnie, gdy jedna strona barierek byłaby otwarta.

Poziom bezpieczeństwa łóżeczka spada wraz z wiekiem dziecka. Maluch może w nocy obudzić się bez płaczu i po prostu wstać, poprzez nasze łóżko wyjść i przejść do innego pomieszczenia. A my nawet tego nie usłyszymy. Dlatego warto je stosować tylko w stosunku do niemowlaków i małych dzieci, które jeszcze same nie wstają i nie zaczynają chodzić.

Każda dostawka do łóżka dla niemowlaka powinna mieć odpowiednie zabezpieczenia, aby maluch sam nie otworzył boków i nie wypadł. Ważne są też atesty. Nie decydujmy się na mebel bez nich.

Najlepsza dostawka do łóżka dla niemowlaka

Najlepsza dostawka do łóżka dla niemowlaka to taka, która spełnia nasze oczekiwania. Warto zastanowić się, na jakie wymiary możemy sobie pozwolić. Pamiętajmy, że dostępne są różne modele. A więc musimy dokładnie przemyśleć, czego potrzebujemy. Producenci oferują też wielofunkcyjne dostawki do łóżka dla niemowlaka, które mogą być też kołyską, bujakiem czy łóżeczkiem turystycznym. Warto wybrać ten model, który ma dodatkowe zabezpieczenia przed owadami, aby dziecko mogło też spać na dworze.

Zobacz: Drzwi łamane do szafy

Zalety dostawki do łóżka dla niemowlaka

Dostawka do łóżka dla niemowlaka to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które znacznie polepszy jakość snu domowników. Wystarczy połączyć je z naszym łóżkiem poprzez opuszczenie boku i dosunięcie. Wtedy dziecko staje się spokojniejsze. Rzadziej się wybudza, gdy czuje oddech rodzica. Jesteśmy w stanie szybko zareagować na płacz malucha i nie musimy wychodzić w tym momencie z łóżka. To zdecydowanie ułatwia nocny proces karmienia. Wystarcz przybliżyć do siebie dziecko. Nakarmić je i odłożyć. Oboje nie musicie się za bardzo wybudzać ze snu i na pewno szybciej zaśniecie.

Gdzie kupić dostawkę do łóżka dla niemowlaka?

Dostawkę do łóżka dla niemowlaka otrzymamy w każdym sklepie stacjonarnym z meblami czy akcesoriami dla dzieci. Zawsze możemy to łóżeczko zobaczyć na własne oczy, dotknąć czy porównać. Ale nieco większy wybór może być w sklepie internetowym. Do popularnych producentów należą: Lionelo, Kinderkrafy, Safety 1st, Lua, Milly Mally, Chicco i inni.

Najlepsza dostawka do łóżka dla niemowlaka
Najlepsza dostawka do łóżka dla niemowlaka

Cena dostawki do łóżka dla niemowlaka

Ile kosztuje dobra dostawka do łóżka dla niemowlaka? Zwykle modele mają między 200 zł a 500 zł. Są to podstawowe produkty wraz z różną ilością funkcji dodatkowych. Cena będzie się różnić w zależności od ich ilości, ale też od producenta. Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, możemy odkupić używany produkt.

Dostawka do łóżka dla niemowlaka – opinie

Jaka dostawka do łóżka dla niemowlaka będzie najlepsza? Na co zwróciliście uwagę podczas zakupów? Co było dla Was najważniejsze? Czy Waszym zdaniem to przydatny mebel czy jednak jakaś fanaberia? Gdzie spały lub śpią Wasze maluchy? Koniecznie dajcie znać, jakie są Wasze opinie!

Zobacz też: Środki ochrony roślin

Dostawka do łóżka dla niemowlaka / Ranking najlepszych

Czasem warto zaufać temu, co mówią inni. Zwłaszcza, gdy nie mamy zielonego pojęcia na ten temat. Aby ułatwić Wam wybór, stworzyliśmy ranking najlepszych dostawek do łóżka dla niemowlaka. W zestawieniu znajdziecie tylko polecane modele wraz z aktualnymi cenami! Nie ma co czekać, sprawdźcie już teraz!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *