Drzwi łamane do szafy

Drzwi łamane do szafy stały się bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie.
Wynika to nie tylko z ich praktyczności, ale i możliwości estetycznych, gdyż możemy wybrać modele z fakturą drewna, jak i z fantazyjnymi wzorami.
W tym aspekcie ogranicza nas zatem tylko wyobraźnia i budżet. Warto jednak odważyć się na takie rozwiązanie, bo jest ono wygodne i stanowi ciekawy element wystroju wnętrza.
Dobra eksploatacja, idealny pomysł na małe i średnie szafy oraz prosty montaż – to najważniejsze zalety takich opcji.
Również stan techniczny wydaje się być imponujący i zadowalający!
Zobacz, co warto wiedzieć w tym temacie i poznaj bliżej drzwi łamane do szafy!

Zapraszamy do lektury!

Drzwi łamane do szafy – jakie wybrać?

Tutaj mamy szerokie pole wyboru, gdyż producenci dbają i starają się o coraz to lepsze rozwiązania.
Drzwi łamane do szafy przypominają swoim wyglądem jakby parawan i mogą stać się ciekawym wizualnie uzupełnieniem domu, kiedy chcemy mieć coś designerskiego i oryginalnego.
Trzeba też zwrócić uwagę, aby zawsze wybierać modele o dobrych walorach technicznych i estetycznym wyglądzie.
A zatem drzwi łamane do szafy warto potraktować z „sercem” i „uczuciem”, gdyż w dzisiejszych czasach może to być nie tylko konieczny element, ale i modny dodatek, jaki przyciągnie uwagę gości!

Drzwi łamane do szafy
Drzwi łamane do szafy

Drzwi łamane do szafy – co warto wiedzieć?

Mamy kilka bardziej znanych modeli drzwi łamanych do szafy, takich jak np.:

 1. Lustrzane
 2. Opatrzone atrakcyjną grafiką
 3. Kolorystyczne
 4. O fakturze drewna

Te lustrzane mogą powiększyć optycznie wnętrze i być bardzo przydatne pod kątem wyjścia z domu, kiedy chcemy zobaczyć się w lustrze lub wykonać makijaż.
Z kolei te rozwiązania z grafiką mogą stać się bardzo pięknym dodatkiem do stylizacji całego domu. Można spotkać w tym zakresie np. drzwi łamane do szafy we wspaniałe wzory kwiatowe, orientalne, czy inne.

Kolorystyczne miraże wniosą z kolei do naszych wnętrz nutę nastrojowości, jaka będzie sprzyjać zapraszaniu gości w nasze progi.
Z kolei te bardziej tradycyjne, czyli o fakturze drewna sprawdzą się idealnie, kiedy mamy już w domu wiele grafiki i wzorów, i nie chcemy by był przesyt!

Drzwi łamane do szafy – parametry

Drzwi łamane do szafy mogą być bardzo komfortowym rozwiązaniem, zarówno w kuchni, biurze, sypialni czy salonie – gdzie tylko chcemy!
Mają kilka ważnych parametrów, jakie czynią je praktycznymi.

Oto one:

 • System pracuje cicho
 • Można je zamontować bez użycia narzędzi
 • Mamy pełną amortyzację otwierania i zamykania
 • Maksymalne zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz
 • Minimalny uskok drzwi
 • Wszechstronność
 • Niezawodny mechanizm

Znawcy stylu i designu, czyli popularne i prestiżowe marki dbają o komfort użytkowania drzwi łamanych do szafy.
Wystarczy tylko zwrócić uwagę na konstrukcje bez uchwytów, czyli w praktyce oznacza to, że drzwi otwierają się po naciśnięciu.
Słynni producenci zadbali również o kreacje przestrzeni, gdyż takie modele można bardzo ekonomicznie wykorzystać.
Możemy spotkać drzwi łamane do szafy, jakie otwierają się lekko i sprawnie, dzięki nowoczesnej technologii.

Jakie Drzwi łamane do szafy
Jakie Drzwi łamane do szafy

Drzwi łamane do szafy – funkcje

Drzwi łamane do szafy mają kilka praktycznych funkcji. Po pierwsze, potrzebują mniej miejsca na ich otwarcie, a także nie wymagają pozostawienia dla nich wolnej powierzchni ściany.
Jest to również znakomita opcja dla amatorów ceniących niestandardowe rozwiązania w domu i stawiających na wygodę i jakość.
Ponadto, po złożeniu takie drzwi dają spory komfort pracy i codziennych obowiązków w danym pomieszczeniu, gdzie się znajdą.
Takie złożenie drzwi łamanych do szafy może się wiązać też z dyskrecją i wyciszeniem, jako że standardowo nie będą rozpraszać nas trzaskające drzwi przy wietrze, lub jeśli inny domownik je otworzy.

Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie są wnęki, szafy, spiżarki i garderoby. Mogą być także idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy podzielić pokój drzwiami.

Drzwi łamane do szafy – atuty

Jeśli mowa o atutach drzwi łamanych do szafy, to koniecznie trzeba wskazać na minimalizm i komfort, jaki dają!
Zwykle profil prowadzący zostaje ukryty pod wieńcem dolnym, a sama praca systemu jest cicha i zachwycająca.
Można zatem liczyć na niemal bezgłośne użytkowanie takich mebli, a kwestii aranżacji i stylu można liczyć na barwne dekoracje.
W ten sposób, poprzez aranżację drzwi łamanych do szafy, praktycznie można ukryć wnętrze tejże szafy, a przy tym zdobyć ciekawą ozdobę każdego pomieszczenia.
Co więcej, idealne dopasowanie frontów oraz stylu i kolorystyki mebli może współgrać z pozostałą częścią domu, gdyż na rynku mamy cały wachlarz przepięknych rozwiązań, szytych na miarę.

Jakie drzwi łamane do szafy będą najlepsze?

Wielość możliwości i rozwiązań drzwi łamanych do szafy może nas jednak wprawić w dylemat, jakie wybrać!
W tej kwestii warto zawsze kierować się dobrą jakością, solidnością i precyzją wykonania, a także estetyką.
I tu wydaje się, że dobrze jest wybrać mebel, jaki nam się po prostu najbardziej podoba, ponieważ to my mamy go używać i patrzeć na niego przez najbliższe lata.
Cenne mogą być też porady specjalistów, np. w sklepie, gdzie zobaczymy wymarzony mebel.
A jeśli chcemy, aby wszystko współgrało doskonale, wraz z aranżacją pozostałej części domu, możemy poradzić się architekta wnętrz.
Niemniej jednak drzwi łamane do szafy to bardzo popularna opcja, jaka dobrze wpisze się w każde cztery kąty.

Cena drzwi łamanych do szafy

Drzwi łamane do szafy można spotkać już w cenie około 200 zł. Są to jednak bardzo atrakcyjne oferty, jakie trzeba „upolować”.
Istnieją bowiem też modele za około 500 zł, a nawet blisko lub ponad 1 000 zł! Wszystko zależy od marki, jakości i wykonania, gdyż z montażem może być drożej.
Zanim dokonamy zakupu, warto prześledzić propozycje sklepów online, by lepiej przygotować się do tej decyzji na lata!
Po to, aby ułatwić Ci wybór na końcu tego artykułu masz gotowe zestawienie najlepszych modeli, jakimi są drzwi łamane do szafy.
Niemniej jednak decyzja o zakupie drzwi łamanych do szafy powinna być przemyślana, bo to inwestycja na lata, a opisywane tu produkty wydają się być taką intratną propozycją!

Opinie o drzwiach łamanych do szafy

W sieci i w życiu można spotkać się z pozytywnym odbiorem takich rozwiązań.
Klienci chwalą sobie drzwi łamane do szafy za ich oszczędność przestrzeni, przy jednak wysokiej estetyce i możliwości wyboru wzorów i kolorów.
Poprzez to, że są łamane na pół nie wymagają wiele miejsca, co jest czasem problematyczne w klasycznych rozwiązaniach.
Bez problemu „poradzą” sobie zatem w pomieszczeniach niewielkich oraz trudnych aranżacyjnie, co jest ich niebywałym walorem.
Mechanizm drzwi łamanych do szafy działa tak, że bez problemowe jest ich szybkie i sprawne otwieranie oraz zamykanie, bez hałasu i ryzyka, że uderzą o ścianę!
Same plusy, nowoczesne wykonanie i nierzadko super design – tak w skrócie można opisać oferty znanych i cenionych producentów!

Najlepsze Drzwi łamane do szafy
Najlepsze Drzwi łamane do szafy

Gdzie kupić drzwi łamane do szafy

Teraz warto dowiedzieć się, gdzie takie drzwi łamane do szafy można kupić. I tu możliwości jest co najmniej kilka, a głównie w internecie możemy znaleźć wiele takich ofert.
Nie wyklucza to jednak opcji zakupu stacjonarnych, gdyż w każdym większym mieście mamy sklepy, gdzie można to zrobić osobiście.
W ten sposób zobaczymy drzwi łamane do szafy „na żywo”, ich kolor, fakturę, fronty i inne elementy, a jeśli jest dobra ekipa remontowa, to można też skorzystać z montażu.
Z kolei zakupy online mają tę zaletę, że może być większy wybór oraz transakcji można dokonać szybko i bez wychodzenia z domu.
Zwykle mamy też podana specyfikację, dane techniczne, instrukcję obsługi oraz zdjęcia produktów.
Wybór drzwi łamanych do szafy należy więc tylko do Ciebie!

Drzwi łamane do szafy / Ranking najlepszych

Po to, aby wybrać wymarzone drzwi łamane do szafy warto zerknąć na poniższą prezentację najbardziej popularnych i solidnych produktów w tej kategorii. Oto nasz ranking:

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *